Boys 2017 Playoff Results

02/05/17
1ST / 2ND GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SAT 28-Jan 900 AM 1 EAGLES 20 VS HOOP KINGS 16 1ST ROUND CLEVELAND
SAT 28-Jan 1000 AM 2 GAMERS 18 NINJAS 16 1ST ROUND CLEVELAND
SUN 29-Jan 100 PM 3 DRAGONS 20 GAMERS 10 QUARTERFINAL CLEVELAND
SUN 29-Jan 200 PM 4 AVENGERS 23  EAGLES 18 QUARTERFINAL CLEVELAND
SUN 29-Jan 300 PM 5 WARRIORS  17 HAWKS 7 QUARTERFINAL CLEVELAND
SUN 29-Jan 400 PM 6 CAVALIERS 20 BULLS 13 QUARTERFINAL CLEVELAND
SAT 4-Feb 900 AM 7 DRAGONS 19  CAVS 14 SEMI-FINAL CLEVELAND
SAT 4-Feb 1000 AM 8 AVENGERS 22 WARIORS 18 SEMI-FINAL CLEVELAND
SUN 5-Feb 100 PM 9 CAVS 18 WARRIORS 17 CONSOLATION CLEVELAND
SUN 5-Feb 215 PM 10 AVENGERS 23 DRAGONS 17 CHAMPIONSHIP CLEVELAND
3RD GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SAT 28-Jan 900 AM 1 TIGERS 18 VS CONDORS 7 1ST ROUND PEEPLES
SAT 28-Jan 1000 AM 2 HAWKS 19 VS MAVERICKS 9 1ST ROUND PEEPLES
SUN 29-Jan 100 PM 3  HAWKS 18 BEARS 11 QUARTERFINAL PEEPLES
SUN 29-Jan 200 PM 4 TIGERS  28 SPARTANS 18 QUARTERFINAL PEEPLES
SUN 29-Jan 300 PM 5 HORNETS 32 WILDCATS 28 QUARTERFINAL PEEPLES
SUN 29-Jan 400 PM 6 WARRIORS 21  SPURS 15 QUARTERFINAL PEEPLES
SAT 4-Feb 900 AM 7 WARRIORS 21 HAWKS 15 SEMI-FINAL PEEPLES
SAT 4-Feb 1000 AM 8 HORNETS 21 TIGERS 16 SEMI-FINAL PEEPLES
SUN 5-Feb 100 PM 9 TIGERS 17 HAWKS 14 CONSOLATION PEEPLES
SUN 5-Feb 215 PM 10 WARRIORS 23 HORNETS 22 CHAMPIONSHIP PEEPLES
4TH GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SAT 28-Jan 900 AM 1 BLUE DEVILS 20 (5 )VS WILDCATS 8 (12) 1ST ROUND HUDDLESTON
SAT 28-Jan 1000 AM 2 WARRIORS 27 (6 ) VS HAWKS 12 (11) 1ST ROUND HUDDLESTON
SAT 28-Jan 1100 AM 3 JAYHAWKS 26 (10) SIXERS 23 1ST ROUND HUDDLESTON
SAT 28-Jan 1200 PM 4 GATORS 26 (8 ) VS CHIEFS  22(9) 1ST ROUND HUDDLESTON
SUN 29-Jan 100 PM 5 BOILERS 35 GATORS 33 QUARTERFINAL HUDDLESTON
SUN 29-Jan 200 PM 6 JAYHAWKS 30 ROCKETES 21 QUARTERFINAL HUDDLESTON
SUN 29-Jan 300 PM 7 WARRIORS 19 WIZARDS 16 QUARTERFINAL HUDDLESTON
SUN 29-Jan 400 PM 8 CAVALIERS 22 BLUE DEVILS 17 QUARTERFINAL HUDDLESTON
FRI 3-Feb 615 PM 9 BOILERS 25  CAVALIERS 23  (4 OT) SEMI-FINAL HUDDLESTON
FRI 3-Feb 715 PM 10 WARRIORS 21  JAYHAWKS 16 SEMI-FINAL HUDDLESTON
SAT 4-Feb 1000 AM 11 CAVALIERS 21 JAYHAWKS 12 CONSOLATION HUDDLESTON
SAT 4-Feb 1115 AM 12 BOILERS 29 WARRIORS 13 CHAMPIONSHIP HUDDLESTON
5TH GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
WED 25-Jan 645 PM 1 CELTICS 23 HAWKS 21 PLAY IN FLAT ROCK
WED 25-Jan 745 PM 2 MAGIC 20 VS BULLS 19 PLAY IN FLAT ROCK
SAT 28-Jan 900 AM 3 CAVS 30 CELTICS 23 1ST ROUND FLAT ROCK
SAT 28-Jan 1000 AM 6 NUGGETS 33 MAGIC 26 1ST ROUND FLAT ROCK
SAT 28-Jan 1100 AM 5 LAKERS 30  BUCKS  21 1ST ROUND FLAT ROCK
SAT 28-Jan 1200 PM 4 HEAT 25 76ERS 11 1ST ROUND FLAT ROCK
SAT 28-Jan 100 PM 7 PISTONS 32 PACERS 26 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SAT 28-Jan 200 PM 8 THUNDER  31 PELICANS 27 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SAT 28-Jan 300 PM 9 HORNETS 36 WARRIORS 22 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SAT 28-Jan 400 PM 10 GRIZZLES 37 SPURS  15 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SUN 29-Jan 100 PM 14 NUGGETS 25 GRIZZLES 24 QUARTERFINAL FLAT ROCK
SUN 29-Jan 200 PM 11 CAVS 43 PISTONS 25 QUARTERFINAL FLAT ROCK
SUN 29-Jan 300 PM 13 LAKERS 36 HORNETS 28 QUARTERFINAL FLAT ROCK
SUN 29-Jan 400 PM 12  THUNDER 29 HEAT 21 QUARTERFINAL FLAT ROCK
WED 1-Feb 645 PM 15 NUGGETS 36  THUNDER 19 SEMI-FINAL FLAT ROCK
WED 1-Feb 745 PM 16 LAKERS 33 CAVS 29 SEMI-FINAL FLAT ROCK
SAT 4-Feb 100 PM 17 CAVS 32 THUNDER 26 CONSOLATION KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SAT 4-Feb 215 PM 18 LAKERS 47 NUGGETS 18 CHAMPIONSHIP KEDRON FIELDHOUSE CT#1
6TH GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SAT 28-Jan 100 PM 1 BLUE DEVILS 45 SEMINOLES 43 1ST ROUND BENNETTS MILL
SAT 28-Jan 200 PM 2 EAGLES 30 RAPTORS 22 1ST ROUND BENNETTS MILL
SAT 28-Jan 300 PM 3 BULLDOGS 26 BEARCATS  22 1ST ROUND BENNETTS MILL
SAT 28-Jan 400 PM 4 WARRIORS 37  HAWKS 25 1ST ROUND BENNETTS MILL
SAT 28-Jan 500 PM 5 HEAT 35 TAR HEELS 25 1ST ROUND BENNETTS MILL
SAT 28-Jan 600 PM 6  JAYHAWKS 25 WILDCATS 23 1ST ROUND BENNETTS MILL
SUN 29-Jan 100 PM 7 TERPS  54  JAYHAWKS 25 QUARTERFINAL BENNETTS MILL
SUN 29-Jan 200 PM 8 TIGERS 42 HEAT 30 QUARTERFINAL BENNETTS MILL
SUN 29-Jan 300 PM 9 WARRRIORS 42 BLUE DEVILS 29 QUARTERFINAL BENNETTS MILL
SUN 29-Jan 400 PM 10  BULLDOGS 34  EAGLES 31 QUARTERFINAL BENNETTS MILL
WED 1-Feb 530 PM 11  BULLDOGS 36  TERPS 30 SEMI-FINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
WED 1-Feb 630 PM 12  WARRIORS 33 TIGERS 23 SEMI-FINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SAT 4-Feb 100 PM 13 TIGERS 47 TERPS 36 CONSOLATION KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SAT 4-Feb 215 PM 14 BULLDOGS 28  WARRIORS 27 CHAMPIONSHIP KEDRON FIELDHOUSE CT#2
7TH GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SAT 28-Jan 900 AM 1 HAWKS 27 VS POTATO FARMERS 18 1ST ROUND RISING STARR
SAT 28-Jan 1000 AM 2 COBRAS 35 WOLFPACK 21 1ST ROUND RISING STARR
SUN 29-Jan 100 PM 3 TACO BALLERS 48  COBRAS 31 QUARTERFINAL RISING STARR
SUN 29-Jan 200 PM 4 HAWKS 39 WARRIORS 32 QUARTERFINAL RISING STARR
SUN 29-Jan 300 PM 5 I DON’T KNOW 35  SLICED BREAD 17 QUARTERFINAL RISING STARR
SUN 29-Jan 400 PM 6 THUNDER 37  SPURS 29 QUARTERFINAL RISING STARR
WED 1-Feb 700 PM 7 TACO BALLERS 65  THUNDER 42 SEMI-FINAL RISING STARR
WED 1-Feb 800 PM 8  HAWKS 31  I DON’T KNOW 26 SEMI-FINAL RISING STARR
SAT 4-Feb 330 PM 9  I DON’T KNOW 41 THUNDER 37 CONSOLATION KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SAT 4-Feb 445 PM 10 TACO BALLERS 39 HAWKS 37 CHAMPIONSHIP KEDRON FIELDHOUSE CT#1
8TH GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SAT 28-Jan 200 PM 1 CELTICS 38 VS DAWGS 37 1ST ROUND BOOTH
SAT 28-Jan 300 PM 2 YELLOW JACKETS 34  JETS 32 1ST ROUND BOOTH
SUN 29-Jan 100 PM 3 HAWKS 35  YELLOW JACKETS 16 QUARTERFINAL BOOTH
SUN 29-Jan 200 PM 4 GOAT SQUAD 50 CELTICS 41 QUARTERFINAL BOOTH
SUN 29-Jan 300 PM 5 PANTHERS 36 SPURS 27 QUARTERFINAL BOOTH
SUN 29-Jan 400 PM 6 CAVS 48 ROCKETS 27 QUARTERFINAL BOOTH
WED 1-Feb 700 PM 7 HAWKS 36  CAVS 32 SEMI-FINAL BOOTH
WED 1-Feb 800 PM 8   PANTHERS 42 GOAT SQUAD 39 SEMI-FINAL BOOTH
SAT 4-Feb 330 PM 9 CAVS 50 GOAT SQUAD 42 CONSOLATION KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SAT 4-Feb 445 PM 10 PANTHERS 36 HAWKS 26 CHAMPIONSHIP KEDRON FIELDHOUSE CT#2
9TH / 10TH GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SUN 29-Jan 300 PM 1 D6 FORCE 51 ROADRUNNERS 37 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SUN 29-Jan 400 PM 2 BASKETBALLERS 38  76ERS 37 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#1
MON 30-Jan 730 PM 3 WRIGHT 50 D6 FORCE 45 QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#1
MON 30-Jan 830 PM 4 DEPLORABLES 48  BASKETBALLERS 23 QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#1
WED 1-Feb 730 PM 5 MIKE & C’S 46 D-FENDERS 45( 3 OT) QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#1
WED 1-Feb 830 PM 6 KINAMON 48 CELTICS 32 QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#1
FRI 3-Feb 730 PM 7 MIKE & C’S 51 WRIGHT 46 SEMI-FINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#1
FRI 3-Feb 830 PM 8 DEPLORABLES 49 KINAMON 39 SEMI-FINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#1
SAT 4-Feb 600 PM 9 MIKE & C’S 46 DEPLORABLES 42 CHAMPIONSHIP KEDRON FIELDHOUSE CT#1
11TH / 12TH GRADE BOYS
DAY DATE TIME GAME MATCH UP PLAYOFF LOCATION
SUN 29-Jan 100 PM 1 BIG O 45 WARRIORS BLEW 3-1 LEAD 42 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SUN 29-Jan 200 PM 2 ANKLE COLLECTORS 41  TERMINATORS 21 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SUN 29-Jan 300 PM 3   BARBERZ 38 DAB DADDIES 37 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SUN 29-Jan 400 PM 4   SPACE JAM 2 60  SPEED 53 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SUN 29-Jan 500 PM 5 BUBBLE BOYS 39  SAVAGES 29 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SUN 29-Jan 500 PM 6 KNIGHTS OF TALADEGA 51 SPLASH MOUNTAIN 39 1ST ROUND KEDRON FIELDHOUSE CT#1
MON 30-Jan 730 PM 7 BILLY’S BOMBERS 53  KNIGHTS OF TALEDAGA 46 QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
MON 30-Jan 830 PM 8 ELITE HOOPS MIXTAPE 43 BUBBLE BOYS 36 QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
WED 1-Feb 730 PM 9 BIG O 54  SPACE JAM 2 33 QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
WED 1-Feb 830 PM 10  BARBERZ 36  ANKLE COLLECTORS 32 QUARTERFINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
FRI 3-Feb 730 PM 11 BILLY’S BOMBERS 66 BARBERZ 50 SEMI-FINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
FRI 3-Feb 830 PM 12 BIG O 43 ELITE HOOPS MIXTAPE 39 SEMI-FINAL KEDRON FIELDHOUSE CT#2
SAT 4-Feb 600 PM 13 BIG O 54 BILLY’S BOMBERS 30 CHAMPIONSHIP KEDRON FIELDHOUSE CT#2

— Updated 2/06/17